Choď na obsah Choď na menu
 


Pochettino vil trolig bli med Bayern München

Det er ingen tvil om at Mauricio Pochettino er en meget dyktig trener. Dessverre fikk han sparken av Tottenham Hotspur 20. november. Som et resultat måtte han ta av seg Tottenham Hotspur Drakt. Han ble sparket på grunn av klubbens dårlige prestasjoner denne sesongen: de er bare 14. plass i Premier League-tabellen så langt.

Han har imidlertid ikke helt skylden for klubbens nåværende situasjon. Flere av nøkkelspillerne deres er uten kontrakt, og klubben har ikke fått fornyet kontraktene sine. Som et resultat er det ingen enhet i klubben. Men på sin side er hans avgang en god ting for noen andre klubber som vil signere ham. Ifølge noe sladder, vil han sannsynligvis ha på seg Bayern München Drakt neste sommer.

Hvorfor? Fordi Bayern er veldig interessert i ham. De har alltid vært en veldig rasjonell klubb, og Pochettino er også en veldig smart trener. Derfor er hans trenerstil perfekt for klubben. Så hvis han melder seg inn i klubben, blir det et vinn-vinn-resultat.